SAMORZĄD GMINY Lubin

Wiceprzewodniczący Rady Gminy:

Sylwia Pęczkowicz-Kuduk

Andrzej Olek

Pozostali członkowie Rady Gminy:

Elżbieta Białosiewicz

Tomasz Fuczek

Patryk Jarkowiec

Łukasz Kurowski

Krzysztof Lewicki

Paweł Łukasiewicz

Zofia Marcinkiewicz

Marcin Nyklewicz

Jan Olejnik

Robert Piekut

Joanna Pietruszka

Jerzy Tadla

Działalność Rady Gminy Lubin w 2023 r.

podjęte uchwały

interpelacje

RADA Seniorów GMINY Lubin

Przewodnicząca rsg:

Janina Mucha

Wiceprzewodnicząca RsG:

Anna Rawska

Pozostali członkowie RsG:

Maria Galuba

Wiesław Mucha

Eugeniusz Wawryk

Stanisława Zazula

Alicja Maćkowiak

Emilia Bojko

Barbara Tórz

Jan Olejnik

Rada Seniorów Gminy Lubin powołana została uchwałą Rady Gminy Lubin z dnia 30 marca 2016 r. na wniosek Wójta Gminy Lubin. Obszar działania Rady obejmuje obszar Gminy Lubin. Celem jej działalności jest integracja środowiska osób starszych, wzmacniane ich udziału w życiu społeczności lokalnej, a także sprzyjanie solidarności międzypokoleniowej w szczególności poprzez:

Gmina Lubin otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania publicznego pt. „Gmina Lubin dla Seniorów w ramach Program Wsparcia Seniorów na Dolnym Śląsku”.

Miejscem realizacji poszczególnych działań była gmina Lubin i obszar Dolnego Śląska, a grupą docelową byli członkowie Rady Seniorów Gminy Lubin oraz seniorzy i mieszkańcy zamieszkujący teren gminy Lubin w wieku 50+ jak również w ramach działania międzypokoleniowego uczniowie gminnej szkoły podstawowej.

Fundamentalnym celem zadania jest przeciwdziałanie marginalizacji społecznej seniorów. Dzięki działaniom osoby starsze oderwą się od codzienności i będą miały możliwość nawiązania kontaktów oraz aktywnego spędzania czasu. Ze wszystkich działań publikować będziemy informacje na stronie Gminy Lubin oraz w mediach społecznościowych. Wartość projektu wynosi 12 000,00 zł z czego wkład własny Gminy Lubin stanowi kwotę 2.000,00zł, natomiast dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Program Wsparcia Seniorów na Dolnym Śląsku wynosi 10.000,00 zł.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

W 2023 r. Wójt Gminy Lubin otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Jest to kolejny wyraz uznania za szereg inicjatyw związanych z szeroko rozumianą kulturą, podejmowanych inicjatyw przez Wójta Tadeusza Kielana w ciągu ostatnich kilku lat. To wyróżnienie przysługuje osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wójt odebrał na specjalnie organizowanej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.