WSPÓŁPRACA Z NGO

Wartość udzielonych dotacji w 2023 r.

+10,37%

do roku 2022

WSPÓŁPRACA FINANSOWA

otwarte konkursy ofert

małe granty

W 2023 r. w oparciu o 19 a ustawy, w 2023 r. zgłoszono osiem wniosków na realizację zadań publicznych z pominięciem otwartego konkursu ofert. Dotacji udzielono podmiotom:

inne formy współpracy wynikające z programu

Upowszechnianiem kultury i dziedzictwa narodowego

W 2023 r. w ramach zadania udzielono dotacji na wniosek:

Działania wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych

W 2023 r. w ramach zadania Gmina Lubin współdziałała z:

Kultura fizyczna

W 2023 r. w ramach zadania wspierano działania służące popularyzacji i rozwojowi kultury fizycznej; realizując przy współpracy z organizacjami pozarządowymi różne przedsięwzięcia o charakterze sportowym, m.in.:

Ochrona i propagowanie kultury mniejszości narodowych

W 2023 r. w ramach zadania uczestniczono we współrealizacji imprez kulturalnych ze stowarzyszeniami, zgodnie z założeniami Rozdziału V, których celem była Ochrona i propagowanie kultury mniejszości narodowych, m.in.:

Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa

W 2023 r. w ramach zadania:

Upowszechnianie edukacyjnej opieki wychowawczej

W 2023 r. w ramach zadania udzielono m.in. dotację Stowarzyszeniu Civis Europae na mocy uchwał:

Poprawianie poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i porządku publicznego

W 2023 r. zadanie zrealizowano poprzez:

Profilaktyka i przeciwdziałanie patologiom społecznym

W 2023 r. zadanie zrealizowano we współpracy:

WSPÓŁPRACA POZAFINANSOWA

Zgodnie z uchwałą XXXV/355/2021 Rady Gminy Lubin z dnia 29 listopada 2021 r. w sprawie Rocznego programu współpracy Gminy Lubin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 r. kontynuowano współpracę z organizacjami pozarządowymi również w sposób poza finansowy.

Użyczanie bądź udostępnianie na preferencyjnych warunkach pomieszczeń lub sprzętu w celu realizacji zadań – na wniosek tej organizacji

Umieszczanie na stronie internetowej Gminy Lubin oraz jednostek organizacyjnych – na wniosek organizacji informacji dotyczących prowadzonej przez te organizacje działalności

patronaty

podsumowanie